Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 8382066



*

nr 838 2066


Stig Borglind

(1892-1965), Sverige


Etsningar, 2 st, Stig Borglind (1892-1965), motivets mått: 19x20 + 20x25


Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 augusti 2013
kl 18:27:12


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/8 15:01:18 1      500 kr
5/8 15:16:03 2      350 kr
5/8 18:22:12 3      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Stig Borglind

Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.

Läs mer om Stig Borglind
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik stig borglind svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:20
  • 7069 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:11
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:37
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:54
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:47




Ladda ner broschyr